Ostatní

Nová studie: Jaké mají 3 šálky kávy denně vliv na lidské zdraví? Toto nikdo nečekal

Mezi našimi čtenáři se jistě najdou tací, kteří si den bez kávy nemohou představit. Je ovšem rozdíl, když si člověk dá jednu kávu po ránu anebo tři šálky i přes celý den. Vědci ale nyní přišli k velice zajímavému a překvapivému výsledku. Ony na pohled nezdravé tři šálky denně jsou totiž pro člověka zdravé. Prokázalo se, že v játrech lidí, kteří pijí větší objem kávy každý den se pozitivně snižuje počet „nepracujících“ enzymů. Stejný výsledek jde přitom najít i v kávě bez kofeinu.

Dr. Xiao Qian, autor studie z Maryland University, prozradil že už předešlé studie naznačovaly pozitivní účinky kávy na játra a celé tělo, ale nebylo jisté, zda má i káva bez kofeinu stejný efekt.

Aby Qian vyzkoušel svou teorii s kávou bez kofeinu, otestoval ji na 27 800 lidech starších 20 let. Ve výsledku tedy prokázal, že lidé, kteří pijí tři šálky kávy denně mají menší počet enzymů v játrech než lidé, kteří kávu nepijí. Až tedy budete příště pít kávu, vzpomeňte si na to, že si tím více chráníte svá játra. Snad si ji tak i víc užijete.

Zajímavý fakt o kávě

Původně byla káva určená k jídlu, nikoliv k pití. Africké kmeny vynalezly způsob, jak připravit nekonečnou zásobu energetických bomb. Dosáhly toho smícháním tuku s kávovými bobulemi. Výsledný produkt byl tak vždy připraven ke konzumaci a nebylo k tomu zapotřebí žádné další energie.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button