Přírodní léčbaRady a tipyZdraví

Trápí vás hormonální nerovnováha? Vybrané bylinky mohou pomoci!

S hormonální nerovnováhou se mnoho žen potýká od své první menstruace. Změny nálad, pocení, výkyvy váhy, nepravidelní a silná menstruace jsou jen některé z příznaků, které dokáží velmi znepříjemnit život. Některé bylinky mohou tyto přiznaky zmírnit a pomoci hormonální rovnováhu srovnat. Vždy se však nejprve poraďte s lékařem. Příznaky mohou představovat i závažnější onemocnění.

Fenykl

Květy fenyklu produkují drobná černá semena bohatá na antioxidanty. Tato semena mají léčivé vlastnosti, protože obsahují thymochinon – typ fytonutrientu nebo rostlinné sloučeniny.

Koncentrované výtažky ze semen fenyklu obsahují rostlinnou sloučeninu zvanou thymochinon. Thymochinon by mohl v ženském těle působit jako estrogen a možná nabídnout úlevu od symptomů během menopauzy.

Ženšen

Podporou cest v mozku, které jsou zodpovědné za produkci a podávání hormonů ve vašem těle, může ženšen pomoci normalizovat krevní hladiny kortizolu a hormonů štítné žlázy. 

Pryskyřník

V minulosti i v současnosti se pryskyřník používal a používá k podpoře ženských zdravotních problémů, jako jsou nepravidelnosti menstruačního cyklu, premenstruační syndrom (PMS) a příznaky menopauzy.

Estrogenové účinky doplňků z pryskyřníku dělají z byliny dalšího kandidáta na podporu reprodukčního zdraví žen a léčbu vedlejších účinků menopauzy.

Majoránka

Majoránka a další druhy bylinných keřů z rodu Origanum, jako je oregano, se v tradiční medicíně používají při různých onemocněních

Bylina obsahuje bioaktivní rostlinné sloučeniny, jako jsou flavonoidy a fenolové kyseliny, které jsou pravděpodobně částečně zodpovědné za její léčivé vlastnosti. Tyto vlastnosti snižují stres a pomáhají ženám s PCOS (syndrom polycistických ovárií).

Majoránka ovlivňuje kortizol, estradiol a inzulín. Přestože se bylina používá již mnoho let, vědci se teprve nyní učí nejbezpečnější a nejúčinnější způsoby, jak ji používat.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button