HubnutíKrásaRady a tipyVitamínyZdraví

Trápí vás zácpa? Poradíme vám šťávy, které vám uvedou střeva opět do pohybu

Pití šťáv je vynikající přírodní způsob, jak bojovat proti zácpě. Tyto šťávy poskytují tělu základní živiny, jenž pomáhají detoxikovat tělo.

Frekvence užívání projímavých šťáv závisí na tom, jak fungují střeva. U každého z nás trochu jinak. Nicméně obecně platí, že 1 sklenice denně ráno nebo před spaním přináší uspokojivé výsledky.

Kdo chce navíc zformovat postavu, jsou tyto šťávy ideální také na pokles hmotnosti. Zlepšují průchod střev.

Zde je několik jednoduchých receptů na šťávy:

Šťáva z papáji, švestek a ovsa

Ingredience:

1/2 papáji

1 švestka

200 ml mléka

1 polévková lžíce ovesných vloček

Po smíchání všech ingrediencí můžete přidat rozpuštěný med.

Hrušková, hroznová a švestková šťáva

Ingredience:

1 sklenice hroznové šťávy

1/2 hrušky

3 vypeckované švestky

Šťáva z řepy, mrkve a pomeranče

Ingredience:

1/2 řepy

1 mrkev

2 pomeranče

1/2 sklenice vody

Čerstvá šťáva

Marakuja, zelí a mrkvová šťáva

Ingredience:

3 lžíce dužiny mučenky se semínky

1/2 mrkve

1 list zelí

150 ml vody

Všechny šťávy by měly být vypity ihned po jejich přípravě v mixéru, abyste získali co nejvíce živin. Stejně tak lze do všech receptů přidat chia semínka a lněné semínko nebo 1 polévkovou lžíci ovesných vloček.

Jedná se o zdroje vlákniny, vitamínů a minerálů, které také zlepšují zdraví střev.

Bolí vás často břicho?

Přečtěte si i další tipy, které se netýkají jen zácpy. Změny střevního průchodu, jako je průjem, zácpa nebo plynatost, mohou způsobit bolesti břicha, které vznikají z různých faktorů, jako je intolerance laktózy nebo lepku.

Gastroenteritida nebo viróza se také objevuje po zvýšeném příjmu některých potravin produkujících plyn – mléko, květák a sýr.

Co dělat?

Pro rychlejší léčbu průjmu se vyhněte mastným jídlům, vejcím a mléku, pijte černý nebo heřmánkový čaj. Můžete také začít užívat probiotika.

V případě zácpy a plynatosti se doporučuje zařadit stravu bohatou na vlákninu, pít hodně vody a vyhýbat se jídlům bohatým na sacharidy – rýže, brambory a bílé pečivo.

Provádějte masáž břicha hydratačním krémem nebo olejem – pupek po směru hodinových ručiček a vyvíjejte mírný tlak. Fenyklový čaj může být také přirozenou možností, jak se rychle zbavit plynatosti.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button