Nezařazené

Tymiánový čaj: čistí dýchací cesty, zklidní kašel i úzkost

Ne každý má rád chuť této bylinky, ale když ona má tolik zdravotních výhod! Pokud je to jen možné, připravte si z tymiánu čaj – odmění se vám tím, že vám bude lépe, jak fyzicky, tak psychicky. Je dokázáno, že tymián léčí kašel, zmírňuje příznaky infekcí dýchacích cest a posiluje také po psychické stránce. Někdo s tymiánem vyřešil i problém s aknózní pletí.

Tymián se dá navíc využít všemožnými způsoby, můžete si z něj připravit také tinkturu. Inhalovat ho pomocí éterického oleje, ale i aplikovat na pokožku. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, budete z něj jen těžit.

Přínosy tymiánu

Mimo výše zmíněných blahodárných účinků se ukázalo, že je tymián vhodnou bylinkou, i co týče bolestí v krku. Je také dobrou volbou jako podpůrný přípravek při zánětu průdušek, tzv. bronchitidě. Navíc dělá dobře žaludku. Pojďme se o této bylince společně dozvědět více.

Aromatický tymián milující slunce

Dobře roste na horkých a hlavně slunných místech. Jeho účinky jsou širokospektré a v tradiční medicíně nenahraditelné. Jedná se o rostlinu, jenž vlastní plno antioxidantů, ten nejznámější je thymol.

Tymiánový olej má silný antimikrobiální účinek. Tam, kde jsou antibiotika krátká, je tymián zabijákem proti některým kmenům rezistentních bakterií. Tymiánové listy obsahují vitamíny a minerály, které jsou pro naše zdraví velmi výhodné. Je zde ukryt vitamín A, C, E a K, taktéž minerály v podobě vápníku, draslíku, fosforu a železa.

Tymiánový čaj je skvělou záležitostí v léčbě infekcí v ústech a dýchacích cestách, taktéž zmírňuje trávicí potíže. Posiluje imunitní systém, protože obsahuje hodně vitamínu C.

 Pití čaje z tymiánu

Jedná se o zdravý nápoj, který nejen osvěží svou mátovo-pepřovou chutí, ale také dopřeje vašemu organismu správnou péči o dýchací cesty. Usušené tymiánové listy stačí zalít šálkem horké vody a dobrota je na světě.

Když budete tento čaj konzumovat pravidelně, snížíte riziko výskytu zánětu a zlepšíte i trávení a spánkový režim. Ještě nad tymiánem váháte? Není důvod, je to bezpečný způsob, jak v zimě posílit obranyschopnost organismu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button