Prevence

Úžasné výhody amla

Zdravé přínosy amla (indického angreštu) lze částečně připsat vysokému obsahu vitamínu C. Zvyšuje vstřebávání potravin, kyselost žaludku, posiluje játra, vyživuje mozek, podporuje duševní činnost, srdce, posiluje plíce, reguluje eliminaci volných radikálů, podporuje močovou soustavu, zvyšuje zdraví kůže, zvyšuje vitalitu, posiluje zrak, působí jako antioxidant.

Kromě vitamínu C obsahuje i celou řadu minerálů a je antioxidačním činidlem.

Zdravotní přínosy

  • Péče o vlasy

Obohacuje růst a pigmentaci vlasů, zpevňuje vlasové kořínky, udržuje barvu a lesk.

Použít lze pastu nebo olej, který je velice populární v Indii. Antioxidanty v něm obsažené neumožňují volným radikálům poškozovat vlasové folikuly a působí na hormony, které způsobují předčasné vypadávání vlasů.

  • Péče o zrak

Pití angreštové šťávy je dobré pro zlepšení zraku především díky obsahu karotenu. Díky vitamínu A dochází ke snižování výskytu makulární degenerace a posilování zraku.

  • Diabetes

Angrešt obsahuje chrom, který má terapeutické účinky pro diabetiky. Angrešt stimuluje skupinu buněk, které vylučují inzulín, čímž dochází ke snižování hladiny cukru v krvi.

  • Diuretická aktivita

Kromě toho, že ovoce obsahuje větší množství vody, má také mírné diuretické účinky – zvyšuje frekvenci a množství močení. To pomáhá našemu tělu eliminovat nežádoucí toxiny, nadměrné množství vody, soli a kyseliny močové. Navíc pomáhá v procesu hubnutí, neboť 4 % moči jsou tuk.

  • Trávení

Angrešt obsahuje vlákninu, která podporuje trávení a pomáhá správnému pohybu střev. Tím se snižuje pravděpodobnost zácpy. Vláknina také stimuluje sekreci žaludečních a trávicích šťáv, takže dochází k účinnému trávení potravy a optimálnímu vstřebávání živin.

  • Infekce

Díky svým antibakteriálním vlastnostem chrání organismus proti infekci a zlepšuje imunitní odpovědi těla. Podporuje zvyšování počtu bílých krvinek v těle, které napadají a odstraňují z těla toxiny, bakterie a viry.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button