OstatníPrevenceRady a tipy

Vaše tělo jako hodiny: Naučte se rozvrh vašich orgánů a zjistěte, kdy se regenerují

Vaše tělo je jako přesné hodiny. Každý orgán v těle má časový harmonogram, podle něhož se regeneruje. Pokud vás v určité části dne trápí například bolesti hlavy, je to proto, že některé z vašich orgánů se snaží odstranit škodliviny a tělo všechnu energii směřuje do tohoto místa.

1. Plíce

Plíce jsou prvním orgánem, který se regeneruje a uvolňuje toxiny mezi 3 a 5 hodinou ranní. To je důvodem, proč vás v průběhu noci může budit kašel. Plíce se totiž v tu dobu snaží zbavit toxinů a pokud vás kašel trápí častěji, měli byste zvážit váš životní styl.

2. Tlusté střevo

Pro zdravé tlusté střevo je potřeba pít mnoho čisté vody, aby se zbavilo škodlivin tím nejlepším způsobem. Může se vám stát, že vás od 5 do 7 hodiny ranní vzbudí žízeň. Proto byste měli v dopoledních hodinách pít co nejméně nápojů s vysokým obsahem kofeinu, který vaše tělo spíše dehydratuje. Ráno doplňte co nejvíce tekutin a před snídaní se snažte vyprázdnit.

3. Žaludek

V době mezi 7 a 9 hodinou ranní byste se měli vyhnout příliš velkému jídlu a snídani volit ze snadno stravitelných produktů. Ideální volbou je ovoce a ovocné šťávy s bylinkový čajem posilujícím činnost žaludku.

4. Slezina

Slezině nastává čas pro očistu během dopoledne a to konkrétně mezi 9 a 11 hodinou. V těchto hodinách je vaše tělo oslabené, a proto bývají i příznaky nemoci v tuto dobu nejsilnější. Slezina totiž souvisí s játry a je hlavním orgánem imunitního systému. Zdravá slezina tak dokáže tvořit protilátky proti různým infekcím a kontrolovat přítomnost nežádoucích látek v krvi.

5. Srdce

Srdce se regeneruje mezi 11 a 13 hodinou, a proto se může stát, že v tuto dobu cítíte rychlý tlukot srdce a občasné přeskočení. Zajímavostí je, že 70% srdečních infarktů se děje přesně v této době.

6. Tenké střevo

Všimli jste si, že během 13 až 15 hodině jste náchylnější k nadýmání a pociťujete těžkosti s trávením. Možná si říkáte, že jste si dopřáli jen velký oběd, ale v tuto dobu se jedná spíše o důsledek z nesprávné nebo nepravidelné stravy. Měli byste se zamyslet nad změnou vašich stravovacích návyků, které vyřeší tento problém.

human-digestive-system-163714-128011

7. Ledviny a močový měchýř

Od 15 do 19 hodiny jsou na řadě ledviny spolu s močových měchýřem. Pokud během této doby trpíte zvýšenou únavou, měli byste zpozornět. Může sice jedna o důsledek pracovního vytížení, ale také můžou alarmovat problémy s ledvinami. Když vaše ledviny fungují správně, stavy ospalosti nebo únavy cítíte v tuto dobu jen minimálně.

8. Slinivka

Od 19 do 21 obvykle toužíte po sladkostech či jiných sacharidech. Pokud touhy uspokojíte, doplňujete energii vašemu tělu, které ji všechnu směřuje na regeneraci slinivky. Někdy ale můžete cítit pocit ospalosti. Ovšem obě tyto skutečnosti alarmují, že má hodně škodlivin, které potřebuje ze těla vyplavit.

9. Cévy a tepny

V době od 21 do 23 hodiny přichází regenerace krevního systému, konkrétně cév a tepen. Pokud trpíte nějakým onemocněním, které postihuje krevní systém, můžete v této době pociťovat nepříjemné bolesti, bolesti hlavy nebo slabosti.

10. Játra a žlučník

V době od 23 do 3 hodiny ranní nastává regenerace hned dvou orgánů, konkrétně jater a žlučníku. Stane se vám občas, že se v tuto noční hodinu probudíte a máte problém opět usnout? To svědčí o tom, že v játrech máte hodně toxického odpadu, se kterým se nemůže vypořádat a proto dráždí vaše tělo a vy se cítíte velmi unavení, v horších případech s pocitem úzkosti.

Tyto malé signály můžete brát jako samozřejmost a žít s nimi jako s malými denními neduhy. Ovšem pokud budete ignorovat volání vašeho těla, můžou mít všechny škodlivé látky, které váš organismus nedokáže odstranit, vliv na váš budoucí zdravotní stav. Poslouchejte své tělo, dopřejte mu zdravý životní styl s občasnou detoxikací a uvidíte, že se vám každá nemoc vyhne obloukem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button