Ostatní

Věci, které nám o hlavních turistických atrakcích nikdo neřekne

Není člověka, který by si užíval turistických atrakcích plných lidí. Pokud rádi navštěvujete památky, jistě chcete, aby na vás dýchala kultura. Nechcete se však prodírat mezi turisty, abyste měli dobrý výhled, nebo abyste si prohlídli vše, co chcete. Před každou návštěvou byste se proto měli připravit, co můžete od jednotlivých turistických lákadel očekávat. Pokud se tedy stále rozhodujete, jaká místa navštívit, usnadníme vám cestování tím, že vám prozradíme, jak to u některých destinací a památek ve skutečnosti vypadá.

Velká čínská zeď

Jedná se o velmi starý opevněný systém táhnoucí se napříč celé severní Číny. Byla vybudována za účelem ochrany před mongolskými nájezdy v době vlády dynastie Ming (14. – 17. století). Zeď je dlouhá 8851 km a je vedena v několika úsecích s odbočkami.

Aby bylo možné velkou čínskou zeď navštívit, musíte nejdříve zvládnou strmé stoupání po 4000 schodech. Mohou vám pomoci lanovky, jenže zde si počkáte dlouhou frontu.

Mona Lisa

Při návštěvě Paříže si málo z nás odepřelo nejznámější galerii, Louvre. V této galerii je nejžádanějším obrazem Mona Lisa, patrně nejslavnější portrét všech dob, pocházející z počátku 16. století z dílny Leonadra da Vinci.

Obraz tajemně vyhlížející je však velmi těžké si dobře prohlédnout. V přední části obrazu se často nachází obrovská fronta lidí s fotoaparáty. I když budete dlouho čekat, je velmi malá šance, že se dostanete do požadované vzdálenosti.

Mrtvé moře

Moře, ve skutečnosti bezodtokové slané jezero, leží mezi Izraelem a Jordánskem. Nachází se 420 metrů pod mořem a je nejníže položeným odkrytým místem na celé zemi. Produkty z mrtvého moře jsou věhlasné pro své úžasné léčivé účinky.

Ovšem věděli jste, že toto velmi slané moře vám může i ublížit. Pokud se vám trochu vody dostane do očí, ucítíte silné pálení. A jestli máte čerstvě oholené nohy, vstup do moře bychom vám raději ani nedoporučovali. Pokud vypijete trochu vody, měli byste si promluvit s plavčíkem. Ten vám poradí, jak se v tomto případě chovat, abyste si nezpůsobili zdravotní komplikace. A jak se jindy doporučuje osprchování po vykoupání v moři, zde se jedná o nutnost.

I když vám článek může znít lehce pesimisticky, má vás jen chtěli připravit na realitu. Nenechte se ale odradit od cestování a návštěvy těchto lokalit, jen počítejte s těmito fakty.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button