Vyčistěte svoje tělo od toxinů
Trápí vás únava, bolesti hlavy, otoky, afty či špatná nálada? Vaše tělo bojuje s toxiny. Můžete mu pomoci krátkou očistou, na kterou využijete bylinky a další přísady.
Aloe vera
Zlepšuje zažívání. Látky obsažené v průzračném gelu uvnitř listů mají silné čistící schopnosti. Vážou na sebe toxiny nahromaděné ve střevech, žlučníku a játrech. Lymfatickým oběhem pronikají do celého těla.
Vyrobte si domácí džus – 100 g gelu rozmixujte s 300 ml pomerančového džusu, 200 ml neperlivé minerálky a 2 lžícemi medu.
Bříza
Čistí ledviny. Mladé březové lístky jsou plné života a zdraví prospěšných látek. Byla by proto škoda je nevyužít.
Detoxikační koupel – 50 g čerstvě natrhaného březového listí zalijte 3 l vařící vody a nechte 20 minut louhovat. Poté nalijte do vany a doplňte teplou vodou. Koupel by měla trvat alespoň 10 minut.
Citron
Pomáhá proti překyselení. Když každé ráno vypijete sklenici vlažné vody se šťávou z půlky citronu, vyčistí se vám pleť, zrychlí látková výměna a tělu dopřejete kompletní detox.
Fenykl
Je to přírodní antioxidant. Rostlina je podobná kopru a nejvíce se využívají sušená semena. Mají nasládlou, větrovou chuť. Můžete je tedy žvýkat pro svěží dech. Kromě toho podporují normální trávení a chuť k jídlu. Fenykl má desinfekční a mírně močopudné účinky. Napomáhá proti nadýmání u všech věkových kategorií. U dětí léčí koliku. Je také dobrým pomocníkem v boji proti obezitě, navozuje totiž pocit sytosti.
Guarana
Zahání únavu. Semena brazilského keře jsou doslova nabitá přírodním kofeinem a dalšími látkami, díky kterým se budete cítit svěže a doslova nabití energií. Zvyšuje soustředění a pravidelné užívání omlazuje. Sehnat ji můžete v lékárnách jako doplněk stravy.
Kyselé zelí
Likviduje nežádoucí bakterie. Během kvašení se tvoří probiotické kultury, které brání množení patogenních bakterií ve střevech. Pravidelná konzumace zlepšuje střevní peristaltiku, podporuje dobré vyprazdňování a zabraňuje zácpě.
Lněné semínko
Urychluje činnost střev. Působí jako šetrný kartáček střev.
Lněné semínko rozemelte a každý den si do sklenice s vlažnou vodou přimíchejte 3 – 5 lžiček. Do jídelníčku můžete zařadit i lněný olej. Prospívá srdci a imunitě, léčí kožní problémy.
Ostropestřec
Chrání cévy, játra a žlučník. Semena tohoto okrasného bodláku jsou nejlepší přírodní lék na játra. Látky v nich obsažené brání proniknutí toxinů do jaterní tkáně a přispívají k obnově poškozených buněk, například z důvodů žloutenky, cirhozy, otravy alkoholem, houbami a léky, či různými průmyslovými jedy.
Rukola
Zneškodňuje volné radikály. Tělo na jaře uvítá hořčiny, které pozitivně ovlivňují naše zažívání. Vyzkoušejte rukolu, dá se konzumovat syrová, jako doplněk do salátů, nebo ji můžete lehce orestovat na olivovém oleji. Je známá vysokým obsahem vitamínu C, vápníku, draslíku, zinku, jodu a betakarotenu, který ve spojení s vitamínem C působí jako silný antioxidant. Pomáhá také detoxikovat a slouží jako čistička krve, proto je vhodná i při potížích s játry. Je ale mírně močopudná.
Tvaroh
Doplňuje zásoby minerálů. Je lehce stravitelný a dodá tělu hodně cenných látek. Kromě vápníku také fosfor, železo, zinek nebo hořčík, vitamíny A, E, a B. Obsahuje malé množství energie, ale přitom výborně a na dlouhou dobu zasytí. Dejte si ho na sladko s medem a banánem nebo na slano s pažitkou, či jarní cibulkou a lněným olejem.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos