Nezařazené

Zbavte se přebytečných tuků s pomocí koření

Zbavit se přebytečných tuků ve vašem organismu není jen otázkou estetiky, ale také zdraví. Tuk ve vašem těle zatěžuje nejen vaše vnitřní orgány, ale také pohybový aparát a kostru těla. Pokud je vaše váha v normálu a toužíte jen po zpevnění, dopřejte si pravidelné cvičení. Je-li však vaším cílem ztráta přebytečných kil, která vás trápí, snažte se o pravidelné cvičení, striktnější zdravý jídelníček a dopřejte si pomocníky, které vám pomohou zhubnout. Nemáme na mysli pilulky, ale přírodní prostředky, jakými se může stát koření. To seženete i v bio kvalitě a při pravidelném užívání se v kombinaci s cvičením, stává skvělým podporovatelem v hubnutí. Zaměříme se dnes na ty druhy koření, které vám pomohou nastartovat metabolismus a zbavit se přebytečných kil.

Objevte sílu kajenského pepře

Kajenský pepř je označení pro jemně namletý speciální druh chilli papriček. Ty obsahují důležitý kapsaincin, který tvoří v chilli onu pálivou chuť, která pomáhá urychlovat spalování tuků. Její další vlastností je, že navozuje pocit sytosti, což z kajenského pepře dělá dokonalého pomocníka v hubnutí. Kajenský pepř je velmi zdravý, jelikož obsahuje zdraví prospěné antioxidanty a pomáhá posilovat imunitu. Dopřejte si ho pravidelně do slaných pokrmů či jako přísadu do smoothie.

Jedinečná skořice

Vůně skořice se nám ihned spojí s vánočním obdobím, ve kterém je snad jednou z mála ingrediencí, které pomáhají v hubnutí. Skořice je pro celkové zdraví organismu velmi přínosná. Obsahuje polyfenoly, silné antioxidanty. Pomáhá tedy čištění střev, které díky tomu lépe vstřebává živiny z jídla. Pravidelná konzumace skořice také příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu. Dopřejte si ji klidně každý den. Je skvělou přísadou do smoothie či ranních kaší. V zimním období zahřeje organismus a nastartuje spalování. Užívat ji můžete i zvnějšku jako zábal.

Klasika v podání hořčičného semínka

Pravdou je, že hořčičné semínko konzumuje nejčastěji ve formě hořčice, napadlo by vás však, že vám hořčice pomůže v hubnutí? Samozřejmě, že ano. Ostrá a výrazná chuť hořčičných semínek je skvělým pomocníkem v hubnutí. Urychluje metabolismus až o 25%. Příznivě působí na hladinu nezdravého cholesterolu v krvi. Zkuste je zařadit při přípravě vašich pokrmů, třeba rozdrcené do dresinku či na opečené brambory.

Všestranný zázvor

I když je zázvor svou silou velmi proslavený, zapomenout na něj v tomto ohledu nemůžeme, jelikož je jedním z nejúčinnějších pomocníků při hubnutí. Působí ve vašem těle protizánětlivě, posiluje imunitní systém a celkově zahřívá organismus. Na zimu je zázvor ideální společník. Dopřejte si každý den zázvorový čaj či si ho přidejte do ranního smoothie. Dodá energii a skvěle s ním nastartujete den.

Zářivá kurkuma

Kurkuma je svým původem koření indické, dostalo se však až k nám a my si ho nejčastěji dopřáváme jako přísadu směsi kari koření, kterému propůjčuje jeho zářivě oranžovou barvu. Kurkuma není jen krásná na oko, ale také velmi zdravá. Bohatá je na antioxidanty, které čistí organismus, působí antibakteriálně a antivirově. Jejím největším přínosem je to, že zabraňuje znovuobnovení spálených tukových buněk a také pomáhá zahánět chuť na sladké.

Černý pepř

Pro mnohé již běžná přísada, která má v naší kuchyni nepostradatelné místo. Černý pepř obsahuje piperin, látku, díky které má pepř štiplavou chuť a která také zabraňuje tvorbě nových tukových buněk. S používám pepře tedy klidně pokračujte dál.

Kvalitní česnek

Dalším pomocníkem v hubnutí se může stát česnek. Kupujte si vždy kvalitní česnek, nejlépe z českých polí. Česnek samozřejmě není tak úplně koření, i když se prodává i jako sušený, avšak pomůže vám také ve ztrátě přebytečných kil.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button