Zdraví

Zlaté mléko: nápoj, který dokáže léčit

Zlaté mléko – magický nápoj, který vám pomůže zůstat věčně mladým. Nebo alespoň takto se o tomto mléku mluví. Ve skutečnosti to tak fantastické není, ale jeho léčivé účinky jsou opravdu neuvěřitelné. Pojďme se tedy společně podívat, co takové zlaté mléko dokáže.Golden-Milk-The-Healing-Drink-That-Could-Change-Your-Life

Tento nápoj se stal velmi populární v alternativní medicíně, protože dokáže působit na více oblastí lidského organismu zároveň. Je užitečný při krvetvorbě, příznivě ovlivňuje nervový systém a stav kostní tkáně. Je velkým přínosem pro správnou funkci jater a správného zažívání. Zlaté mléko vám pomůže odplavit toxiny z těla, zlepšit pleť a podporovat pohyblivost kloubů (bojuje proti artritidě a artróze).

Příprava zlatého mléka

V první části budete potřebovat 40 g kurkumy v prášku a 100 ml čisté vody. Kurkumu rozmíchejte ve vodě a dejte vařit. Vařte za stálého míchání po dobu 8 minut, dokud směs nezhoustne. Pokud bude směs příliš hustá, přidejte trochu vody. Docílit byste měli stavu, který se bude podobat tekutějšímu jogurtu.

V další části si připravte 250 ml mléka a 2 lžíce mandlového oleje (tato přísada však není nutná). Mléko přiveďte k varu (i s olejem). Poté odstraňte z tepla a nalijte do šálku. Přidejte 1 lžičku připravené kurkumové pasty. Vzniklé mléko můžete ještě dosladit podle chuti medem.

Zlaté mléko by se mělo pít na lačný žaludek, nejlépe ráno. Lze si ho ale také dopřávat před spaním. Pokud však trpíte problémy se žlučníkem, tomuto nápoji byste se měli vyvarovat, jelikož má močopudné účinky.

Léčivé vlastnosti kurkumy

Tento kořen je vysoce ceněn jak moderní vědou, tak tradiční medicínou. Hlavní a léčivou složkou v této žluté rostlině je kurkumin. Jeho léčivé vlastnosti lze vysvětlit horkou chutí, která dokáže zabíjet bakterie a parazity, odplavovat z těla usazeniny a toxiny a stimulovat krevní oběh a metabolismus.

Hořká chuť je zase vhodná při horečkách, zánětech a onemocnění kůže. Také pomáhá při nadměrném pocení a čistí dělohu a játra.

Zlaté mléko je velice chutným léčivým nápojem, které dokáže dělat s tělem zázraky. Díky snadno dostupným surovinám si i vy můžete tento „léčivý elixír“ vychutnat.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Bez mléka si nedokážu představit stravu u nás doma. Když si to tak vezmu, tak u nás se jí hlavně mléčné produkty. A má to vliv na cokoliv v naší domácnosti nebo na naše stravování. Je to snídaně, svačina a i kolikrát večeře, když není fantazie na uvaření. A co si budeme povídat, když pak i vy předáváte svoje mléko svému dítěti, co je lepšího. I když používáte odsávačky mléka, tak se jeho blahodárné účinky nevytratí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button