Léčba

Nejlepší antidepresivum – limonáda s kurkumou

Už jste slyšeli, že kurkuma je jedním z nejsilnějších přírodních léků? Působí totiž téměř na všechno. Kurkuma, známá též jako indický šafrán, je koření, které se vyrábí ze sušeného oddenku kurkumovníku dlouhého. Rostlina, pro kterou je typická žlutá barva, má svůj původ v Asii a jejím největším producentem Indie.

Tento zlatý kořen je silně protizánětlivý, dokáže zastavit růst rakovinných buněk, snižuje špatný cholesterol v krvi a pomáhá s léčbou Alzheimerovy choroby. Také zmírňuje artritidu a problémy se zažíváním spojené s bolestí žaludku, nechutenstvím, průjmy a nadýmáním.

Seznam zdravotní přínosů kurkumy je dost dlouhý, ale nejzajímavější vlastností je schopnost léčit deprese. Je to úžasný objev, jelikož ostatní léčiva sice potlačující stavy deprese, ale bohužel přinášejí i vážné vedlejší účinky – dýchací potíže, krvácení do žaludku a myšlenky na sebevraždu. A to se vám s kurkumou nestane! Jak na léčivou kurkumovou limonádu?

kurkuma

Recept na limonádu s kurkumou

Existuje několik způsobů, jak využít kurkumu. Indická kuchyně je celá postavená na tomto žlutém koření a v našich podmínkách už také není úplně neznámá. Vyzkoušeli jste někdy přidat kurkumu do nápoje a vytvořit z ní tak léčivý a velmi chutný nápoj? Jestli ne, nyní máte příležitost.

Na čtyři porce kurkumové limonády budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce čerstvě nastrouhané kurkumy nebo kurkumy v prášku
  • 4 lžíce javorového sirupu či medu (můžete zvolit i jejich kombinaci)
  • šťávu z 1/2 citrónu
  • 4 šálky filtrované vody
  • šťávu z 1 červeného pomeranče

Všechny ingredience smíchejte ve džbánu a podávejte vychlazené s ledem. Můžete ozdobit mátou, která nápoji dodá zajímavou chuť nebo kouskem červeného pomeranče.

Kurkuma, tedy i tento lahodný nápoj, vás dokáže uzdravit jak po fyzické, tak po psychické stránce. Vychutnejte si tento chutný a léčivý nápoj!

1 Komentář

  • Mám 2 dotazy na redakci: Protože nevím, o jak filtrovanou vodu se jedná, nestačí obyčejná odstáta VODAZVADOVODA? Sháněl jsem červený pomeranč a všechny byly jen oranžové; JE MOŽNÁ NÁHRADA ORANŽOVÝMI?

Zanechte komentář

error: