9 tipů jak po ránu nastartovat metabolismus
Po ránu nám někdy trvá, než se náš organismus skutečně „rozjede“ a my jsme schopní normálně fungovat. Někdy už po snídani máme pocit, že bychom zase nejraději zalezli do postele. Nabízíme vám 9 tipů jak zatočit s únavou a nastartovat svůj metabolismus na celý den. Budete pak plní energie a práce vám půjde od ruky.
-
Teplá voda s citrónem
Ideální začátek dne je se sklenicí teplé vody s citrónem. Nejen že zavodníte organismus, což je po nočním odpočinku zcela zásadní, ale citrón také pročistí vaše trávicí ústrojí. Voda by měla být spíše teplejší, aby vaše tělo nedostalo po ránu teplotní šok. Pro lepší chuť nápoje můžete přidat i lžičku medu. Navíc si tak do těla dodáte i enzymy a antioxidanty.
2. Budík o 30 minut dřív
To bude možná dost náročné, zvlášť pokud máte pocit, že už i tak vstáváte příliš brzo. Je to ale důležité kvůli správné funkci vyprazdňování a odstraňování toxinů z těla. Je totiž ideální, abyste si na záchod došli ještě v klidu doma a nemuseli pak zadržovat potřebu při cestě do práce.
3. Skočte si na trampolíně
Trampolína je skvělou pomůckou na rozproudění lymfy a udržování zdravé štítné žlázy. Alespoň 5 minut na trampolíně vás tedy nejen zaručeně probudí, ale také pomůže k nastartování správných funkcí organismu, zejména lymfatického systému.
4. 5 Tibeťanů
Nejedná se o příslušníky tibetského národa, ale o 5 cviků, které protáhnout tělo a nakopnou váš metabolismus. Cviky jsou jednoduché na zapamatování i provedení a zaberou skutečně jen pár minut vašeho času. Nejen že protáhnete své tělo, ale i vaši mysl uvedete do rovnováhy a klidu.
5. Zvedání činek
Posilování vede k růstu svalové hmoty a svalová hmota je nejlepším způsobem ke zrychlení metabolismu. Ranní posilování přepne vaše tělo do „spalovacího módu“. Po zbytek dnes se tedy přijatá energie bude primárně spalovat, aniž by se ukládala ve formě tukových zásob. Nemusíte ráno nutně do posilovny – pořiďte si elastické posilovací pásy a cvičte doma!
6. Vajíčková snídaně
Vajíčka skutečně patří mezi nejideálnější snídani. Jsou bohatým zdrojem bílkovin a lehce stravitelné. Můžete si je připravit na jakýkoliv způsob. Pokud ale preferujete vajíčka míchaná, zapomeňte na slaninu a smažení na velké spoustě oleje. Investujte raději do nepřilnavé pánve, na které budete moci vajíčka připravit s minimálním množstvím tuku.
7. Zelený čaj
Kromě vody s citrónem se vám osvědčí i šálek kvalitního zeleného čaje. Dodá vám potřebné antioxidanty a navíc obsahuje látky, které zrychlují metabolismus. Zelený čaj můžete pít po celý zbytek dne, maximálně však 5 šálků denně.
8. Nachystat si svačinku
Je dobré být připraven na to, že vás během dne náhle přepadne hlad. Pokud v té chvíli sáhnete po nejbližší nezdravé potravině, vaše celodenní úsilí může snadno skončit neúspěchem. Nachystejte si tedy malou zdravou svačinu, která vás v těchto chvílích zachrání. Ideální je například jogurt, celozrnné pečivo nebo trocha čerstvé zeleniny.
9. Láhev vody s sebou
Správná hydratace je základ dobrého zdraví. Vodu ke svému životu potřebujeme naprosto nezbytně. Mějte vždy po ruce láhev vody a myslete na to, abyste se pravidelně napili. Pomoci mohou i nejrůznější mobilní aplikace, které vám pití připomenou.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos