HubnutíJídloPrevenceRady a tipy

Ječná voda: Může pomoci při hubnutí a v létě ochladit

Ječná voda nebo jau ka pani je osvěžující a zdravý nápoj vyrobený vařením zrn ječmene nebo jau ve vodě, dokud se tekutina nezmění na hustou a krémovou. Nápoj je bohatý na vlákninu, živiny a antioxidanty, což z něj činí vynikající tonikum pro trávicí systém a přírodní lék na zácpu. Ječná voda je také známá svými chladícími vlastnostmi, které pomáhají regulovat tělesnou teplotu a zabraňují poruchám vyvolaným teplem v letních měsících. Ječná voda je všestranný nápoj, který nabízí řadu zdravotních výhod a může být snadno začleněn do jakékoli stravy.

Podporuje zdravé trávení

Ječná voda je vynikající trávicí tonikum pro náš gastrointestinální systém. Reguluje střevní návyky a zlepšuje trávení díky vysokému obsahu vlákniny. Ječná voda může být použita jako lék na zácpu kvůli vysokému obsahu vlákniny. Dietní vláknina přítomná v ječmeni z něj činí nápoj šetrný ke střevům. Pravidelná konzumace vody z ječmene pomáhá zlepšit peristaltiku a regulovat pohyby střev, zabraňuje namáhání během pohybu střev v důsledku dehydratace.

V horkých dnes příjemně ochladí

Ječná voda pomáhá snižovat tělesnou teplotu v létě a zabraňuje poruchám vyvolaným teplem. Tím, že poskytuje hydrataci tělu, ječmenná voda pomáhá udržovat rovnováhu elektrolytů a zabraňuje dehydrataci.

Chrání zdraví ledvin

Ječná voda také zlepšuje funkci ledvin a může být použita k prevenci nebo léčbě infekcí močových cest nebo ledvinových kamenů. Její diuretické vlastnosti vyplavují další vodu z našeho systému a poskytují tělu vynikající hydrataci. Je to vynikající detoxikační nápoj pro játra a čistič krve. Antioxidační vlastnosti ječné vody pomáhají bojovat proti volným radikálům v našem těle, čímž zabraňují různým onemocněním.

Pomáhá v hubnutí

Ječná voda je vynikajícím prostředkem na hubnutí. Ječmen pomáhá předcházet absorpci LDL a triglyceridů, což může vést ke ztrátě hmotnosti. Ječmen může být užíván ve formě kaše nebo khichadi, stejně jako pro řízení hmotnosti.

Reguluje krevní tlak

Vzhledem k tomu, že ječná voda pomáhá vypláchnout další vodu z našeho systému, může být použita k udržení objemu krve, čímž pomáhá při vysokém krevním tlaku. Je to skvělá volba, pokud je váš krevní tlak spojen s narušenou filtrací z ledvin nebo příliš velkým příjmem soli.

Pomáhá s cukrovkou

Rozpustná vláknina beta-glukan přítomná v ječmenné vodě se váže na molekuly glukózy v našem zažívacím traktu a zpomaluje vstřebávání cukru. To pomáhá zvládat špičky cukru a léčit cukrovku. Jeho nízký glykemický index (GI) z něj činí dobrou zdravou a diabetickou náhražku obilovin.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button