Ostatní

Najděte s námi způsob, jak se vypořádat s depresí přírozenou cestou

Zimní období je dlouhé a bez slunečních dnů obklopeni chladným počasím může být někdy náročné nepropadat špatné náladě a depresím. Důvodů, které provázejí depresi může být mnoho. Většinou jde o shluk několika faktorů, dlouhodobě nepříznivého počasí, změn nálad, neúspěchu v práci, ve škole nebo partnerském životě. V dnešním článku se podíváme na to, jak léčit a preventivně se vyhýbat depresi. Nenechte se povalit depresí a snažte se o to, aby byl váš život šťastný a plný radostných chvil.

Pomoci může psychoterapie

Pravidelná psychoterapie může zmírnit symptomy, které doprovázejí depresi jako je pocit beznaděje a hněv. Díky psychoterapii můžete najít znovu směr ve svém životě, pocit štěstí a určitou míru kontroly, která vás bude chránit před propadnutím těmto pocitům. Vyberte si terapii, která bude sedět právě vám a nebojte se říci o radu odborníkům.

Využijte přírodní zdroje

Některé látky z rostlin mohou působit jako jemné sedativum. Typickým představitelem je třezalka, která obsahuje červené barvivo hypericin, který působí jako psychofarmakum. Třezalka má uklidňující účinky a zakoupit ji můžete ve formě kapslí či kapek. Vždy před užíváním se poraďte se svým lékařem, aby třezalka nekolidovala s účinky některých léků. Je však spolehlivým přírodním zdrojem uklidnění.

Pravidelné cvičení

Preventivně se před depresí chráníte pravidelným cvičením, které neslouží jen k hubnutí, ale především k udržení dobré nálady. Pravidelné cvičení může působit jako antidepresivum. Znáte sami pocit po cvičení, kdy se vám do těla vyplavují endorfiny. Nepodceňujte roli cvičení a dopřávejte si pravidelný pohyb, nejlépe v přírodě.

I strava hraje svou roli

Ano, i stravou můžete preventivně předcházet depresím. Především potraviny bohaté na vitamíny B a omega-3 mastné kyseliny zlepší vaši náladu. Tyto látky si můžete dopřávat přímo ze stravy nebo prostřednictvím doplňků stravy. Dostatečný přísun omega-3 mastných kyselin vám zajistí ryby, mořské plody či rybí olej v kapslích. Dopřávejte si především lososa, tuňáka či pstruha. Od deprese pomáhá také kyselina listová, která je obsažena v brokolici, zeleném salátu, špenátu, čočce, celozrnných výrobcích či pomerančích.

Jogínské triky

Od deprese vám pomůže i lety prověřená jóga, která pracuje s dechem. Jóga zklidňuje, uvolňuje tělo a zbavuje vás pocitu napětí. Dopřejte si jógu pravidelně v místnosti bez elektroniky, kde je klid a cítíte se v ní dobře. Pracujte s dechem a uklidněním vašeho těla a mysli.

Spánkový deficit

Depresi často doprovází nespavost. Dopřejte si kvalitní ničím nerušený spánek. Jak ho však dosáhnout? Před spaním si dopřejte horkou koupel, meduňkový čaj a snažte se chodit spát ve stejnou hodinu. Tělo si na to rychle navykne. V ložnici byste měli mít naprostou tmu a spát v pokoji bez elektroniky a většího množství květin. Spánek mohou navodit také příjemné zvuky moře či přírody.

Meditování

Meditace pomáhá především uvolnění mysli a její soustředění na klid. S meditací se můžete naučit kontrolovat negace a podpořit pozitivní myšlenky. Zapomeňte na hněv a beznaděj a myslete na vše pozitivní, co vás životem doprovází.

Masáž

Třešničkou na dortu v boji proti depresi je masáž, která dopřává vašemu tělu dokonalou relaxaci. Tělo po masáži produkuje endorfiny, které tiší bolest a serotonin, který navozuje dobrou náladu. Dopřejte si masáž ve specializovaných centrech či doma od svého partnera.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button