Babské rady Recepty

Nápoj z banánů a skořice hodinu před spaním vám přinese sladké sny

Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Všichni dobře víte, jak důležité je se dobře vyspat. Bez vydatného spánku nedokážeme správně fungovat, náš organismus je zpomaleným bez energie a nedokážeme dobře uvažovat a přemýšlet.

V dnešní době náš spánek ruší řada nepříznivých vlivů – světlo, hluk, ponocování, alkohol atd. Často také nedodržujeme základní zásady kvalitního spánku – vyvětraný a chladný pokoj, pohodlné bavlněné pyžamo a vypnutá elektronická zařízení. Pravdou každopádně je, že s nedostatkem kvalitního spánku bojujeme čas od času všichni.

Nejnovější výzkumy si ale s nedostatkem spánku spojují i vyšší riziko vzniku Alzheimerovy choroby, zvýšený krevní tlak a srdeční potíže. My vám však nabízíme čistě přírodní způsob jak si ke zdravému a plnohodnotnému spánku dopomoci. Budou vám stačit dvě ingredience – banán a skořice.

Banány jsou bohatým zdrojem draslíku a hořčíku, což jsou minerály podporující kvalitní spánek a také redukující vznik stresového hormonu kortizolu.

Skořice obsahuje řadu aromatických a esenciálních látek, které mají zklidňující efekt a uvolňují celé vaše tělo.

Připravte si nápoj pro klidný spánek

Ingredience:

  • 1 banán
  • špetka skořice
  • 1 litr vody

Vodu přiveďte v malé kastrolku k varu. Banán nakrájejte na menší kousky a přidejte do vroucí vody. Vařte asi 10 minut a poté přeceďte do hrnečku. Přidejte skořici a ještě teplý nápoj konzumujte asi hodinu před spaním. A teď už si jen nechte zdát sladké sny!

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář