Léčba Návod

Pijte vodu s citrónem a odstraňte jeden z těchto problémů

Jana Novotná
Napsáno od Jana Novotná

Sklenice teplé vody každé ráno na lačný žaludek, znamená pro náš organismus mnohem více, než jen sklenice čisté vody. Citrónová šťáva je pro tělo prospěšná v několika ohledech. Obsahuje vysoké procento vitamínu C a B, antioxidanty, bílkoviny, sacharidy a draslík.

Kombinace vody a citrónu je tedy antibakteriální, antivirová, posiluje imunitu a pomáhá při infekčním onemocněních. Pitím tohoto nápoje si posílíte trávící systém, pomůžete odplavit toxiny z těla a nastartujete proce hubnutí. Po noci, kdy je tělo překyselené, vám v těle vytvoří zásadité prostředí. A co dokáže tedy voda s citrónem léčit konkrétně?citrónem

Léčí akné

Citrónová voda pomáhá metabolismu zbavit se kyselého prostředí, tím pádem chrání tělo před záněty, především před těmi, které postihují kůži. Proto můžete citrónovou šťávou i pleť potírat.

Potlačí chuť k jídlu a pomůže hubnout

Citrón pomáhá při regulaci glukózy a udržuje jeho hladinu ve správné hranici. Vláknina obsažená v citrónu navíc bojuje proti dalším chutím na jídlo a zlepšuje naše zažívání tím, že podporuje tvorbu žluči, která má na starost rozkládání potravin.

Eliminace ledvinových kamenů

Vzhledem k vysoké hladině draslíku, který citrón obsahuje, působí tento nápoj lehce močopudně a zároveň zabraňuje usazování nečistot v ledvinách, díky kterým ledvinové kameny vznikají.

Zlepšuje imunitní systém

Tento nápoj zlepšuje lymfatický systém. Lymfatický systém pracuje současně s imunitním systém, což znamená, že pitím citrónu s vodou posílíte i vaši obranyschopnost.

Odstraňuje bolesti žlučníku

Citrónová šťáva také dokáže eliminovat tvorbu žlučníkových kamenů a pomáhá při jejich odstraňovaní.

Proti chřipce a nachlazení

Citrón se odjakživa používá při boji s chřipkou a nachlazením. Je totiž bohatý na vitamín C, který má antibakteriální a antivirové účinky, tudíž si s těmito onemocněními dokáže snadno poradit.

Zklidňuje bolesti svalů a kloubů

Pokud vás ráno bolí svaly v důsledku fyzické aktivity, není nic účinnějšího, než teplá voda s trochou čerstvě vymačkané šťávy z citrónu. Ta také snižuje hladinu kyseliny močové v krvi, která je hlavní příčinou tvorby zánětů. Proto tento nápoj dokáže bojovat například proti artritidě.

Je zajímavé, co všechno dokáže voda s citrónem ovlivnit. Pijte každé ráno vodu s citrónem a buďte zdravější.

Zdroj

O autorovi

Jana Novotná

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

3 komentáře

    • Také jsem pátrala kolem teploty vody. Je lepší teplejší nebo odražená, jak se říká. Tělo tak nemusí hned z rána vytvářet a mrhat energií na její ohřátí uvnitř těla, kterou může využít jinak. Navíc ta teplejší voda krásně pohladí střeva a zažívání a jde se lépe na stolici.

Zanechte komentář

error: