Rady a tipyZdraví

Pijte vodu s citrónem a odstraňte jeden z těchto problémů

Sklenice teplé vody každé ráno na lačný žaludek, znamená pro náš organismus mnohem více, než jen sklenice čisté vody. Citrónová šťáva je pro tělo prospěšná v několika ohledech. Obsahuje vysoké procento vitamínu C a B, antioxidanty, bílkoviny, sacharidy a draslík.

Kombinace vody a citrónu je tedy antibakteriální, antivirová, posiluje imunitu a pomáhá při infekčním onemocněních. Pitím tohoto nápoje si posílíte trávící systém, pomůžete odplavit toxiny z těla a nastartujete proce hubnutí. Po noci, kdy je tělo překyselené, vám v těle vytvoří zásadité prostředí. A co dokáže tedy voda s citrónem léčit konkrétně?citrónem

Léčí akné

Citrónová voda pomáhá metabolismu zbavit se kyselého prostředí, tím pádem chrání tělo před záněty, především před těmi, které postihují kůži. Proto můžete citrónovou šťávou i pleť potírat.

Potlačí chuť k jídlu a pomůže hubnout

Citrón pomáhá při regulaci glukózy a udržuje jeho hladinu ve správné hranici. Vláknina obsažená v citrónu navíc bojuje proti dalším chutím na jídlo a zlepšuje naše zažívání tím, že podporuje tvorbu žluči, která má na starost rozkládání potravin.

Eliminace ledvinových kamenů

Vzhledem k vysoké hladině draslíku, který citrón obsahuje, působí tento nápoj lehce močopudně a zároveň zabraňuje usazování nečistot v ledvinách, díky kterým ledvinové kameny vznikají.

Zlepšuje imunitní systém

Tento nápoj zlepšuje lymfatický systém. Lymfatický systém pracuje současně s imunitním systém, což znamená, že pitím citrónu s vodou posílíte i vaši obranyschopnost.

Odstraňuje bolesti žlučníku

Citrónová šťáva také dokáže eliminovat tvorbu žlučníkových kamenů a pomáhá při jejich odstraňovaní.

Proti chřipce a nachlazení

Citrón se odjakživa používá při boji s chřipkou a nachlazením. Je totiž bohatý na vitamín C, který má antibakteriální a antivirové účinky, tudíž si s těmito onemocněními dokáže snadno poradit.

Zklidňuje bolesti svalů a kloubů

Pokud vás ráno bolí svaly v důsledku fyzické aktivity, není nic účinnějšího, než teplá voda s trochou čerstvě vymačkané šťávy z citrónu. Ta také snižuje hladinu kyseliny močové v krvi, která je hlavní příčinou tvorby zánětů. Proto tento nápoj dokáže bojovat například proti artritidě.

Je zajímavé, co všechno dokáže voda s citrónem ovlivnit. Pijte každé ráno vodu s citrónem a buďte zdravější.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button