Krása

Použijte bramborovou šťávu na svou pleť a zažijte nevídanou změnu

Tmavé skvrny na obličeji, vrásky, jizvičky a akné, to vše může trápit vaši pleť. K tomu, abyste se těchto problémů alespoň částečně zbavili, můžete použít zakoupené kosmetické prostředky nebo zvolit přírodní cestu a použít jen ingredience, které víte, že na váš problém zaberou. Vyzkoušejte brambory, i ty mají své využití v péči o pleť. Nevěříte?

Brambory a pleť

Pokud se na vaší pleti vyskytují tmavé skvrny, které vznikají především z nedostatku ochrany při slunění, vyzkoušejte aplikaci bramborové šťávy na vaši pleť. Brambory mohou být použity v kosmetickém průmyslu podobně jako avokádo, banán či okurky. Zmírňují podráždění pokožky, zlepšují vzhled pleti a vybělí tmavé skvrny.

Prospěšné účinky brambor:

  • zpomaluje proces stárnutí
  • léčí malé rány
  • hydratují a vyživují pokožku
  • léčí akné
  • odstraňují tmavé skvrny
  • eliminují tmavé kruhy pod očima

Použijte šťávu z brambor

Vše, co potřebujete, je dostat šťávu z brambor a použít ji na pleť. Šťávu z brambor dostanete jednoduše, buď brambory můžete odšťavnit, umixovat a vymačkat z nich šťávu nebo je nastrouhat a šťávu opět vymačkat. Kombinovat můžete bramborovou šťávu se šťávou z citronu. Tuto směs použijte na obličej, nechte působit na 15 minut a poté obličej smyjte vlažnou vodou. Citron působí na pleť blahodárně. Dezinfikuje, léčí malé ranky a vaši pleť rozjasní, má ještě jednu důležitou vlastnost, zbaví vás tmavých skvrnek a kruhů pod očima.

Brambory a šťáva z cibule a mrkve

Kombinovat zkuste také šťávu z brambor a šťávu z cibule. Smíchejte a nechte působit na pleti po dobu 10 minut. Podobně postupujte i s mrkví. Šťáva z mrkve a brambor dokonale rozsvítí váš obličej, hojí ranky a hydratuje. Do masky s mrkví můžete přidat také smetanu či tvaroh, ty obličej účinněji hydratují a zvláčňují.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button