Krása

Přírodní pomocníci na čištění make – upu

Pokud chcete vyčistit make – up přírodní cestou, řadu prostředků bez chemických přísad najdete doma.

Oleje

Použít lze olej kokosový, mandlový, olivový nebo jojobový. Navíc vaše pokožka nebude zatěžována nadměrným vysoušením. Oleje se dají použít i na odstranění voděodolné řasenky. Pokud máte citlivou pleť, můžete nakombinovat oleje s růžovou vodou, která je vhodná pro pleť citlivou a suchou.

Mléko

Mléčné koupele byly oblíbené již ve starověku. Díky tuku a proteinům, které jsou v mléce obsažené, je pokožka vláčnější a hydratovaná. Stačí namočit kosmetický tamponek v mléce a vyčistit jím obličej. Také jej můžete použít na odlíčení očí.

Jogurt

Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, tuky a bílkoviny a ty pomáhají pokožku detoxikovat i vyčistit.

Stačí vatový tamponek namočit do jogurtu a krouživými pohyby vetřít do obličeje, Následně obličej řádně umyjte. Do jogurtu můžete přidat několik kapek citronové šťávy.

Med

Med je vynikající přípravek na čištění a odličování pleti. Jeho bakteriální vlastnosti by mohly mít pozitivní vliv na pleť aknózní. Také má účinky hydratační. Pokud jej chcete použít, přidejte trochu na vlhkou žínku a krouživými pohyby vmasírovávejte jemně do pokožky. Máte – li pleť mastnou, přidejte několik kapek citronové šťávy. Pro suchou pleť vmíchejte malé množství smetany či plnotučného mléka. Pro lepší účinky nechte působit na pokožce po dobu 5 – 10 minut. Následně řádně omyjte vodou.

Aloe vera a med

Tato směs je pro kůži obzvláště výživná. Vyrobíte si ji jednoduše – stačí smíchat ve stejném poměru gel z aloe vera a med a přidat 2 lžíce oleje (olivový nebo mandlový). Všechny přísady řádně smíchejte, nejlépe v mixéru. Směsí vyčistěte obličej, který následně řádně omyjte vodou.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button