Rady a tipyZdraví

Proč bychom měli pravidelně užívat bezinkový sirup

Bezinky se pro léčebné účely využívají od období středověku. To byl bezový keř považován za svatý, díky svým léčebným schopnostem. Některé recepty na výrobu přírodních léků z bezu se dokonce datují do egyptské doby. Bezový keř se nachází především na severní polokouli, zejména v Evropě a Severní Americe. Plody jsou černé či tmavě modré bobule, které mají ostrou, nasládlou chuť. Ta z nich dělá vynikající doplněk pro dezerty. Vynikající jsou z nich i džemy a sirupy a staly se i základem pro celou řadu koktejlů a vín.

Bezinky jsou velmi zdravé a to především díky obsahu minerálů (železo, draslík, fosfor, měď), vitamínů (A, B, C), bílkovin a vlákniny. Další velkou výhodou jsou antioxidanty, které též bezinky obsahují.

Pojďme se podívat, na co všechno má bezinkový sirup vliv.

Posiluje imunitní systém

Pravděpodobně největší výhodou bezového sirupu je posílení imunitního systému a prevence proti chřipce a nachlazení. Bezinky totiž obsahují látky, které mají imunostimulační účinky. Taktéž pomáhá bojovat proti otoku dýchacích cest a je velkým pomocníkem při uklidňování kašle.

Podporuje lepší cirkulaci krevního oběhu

Látky obsažené v černém bezu mají schopnost chránit vnitřní vrstvy cév před oxidačním stresem. To je velice důležité, protože čím jsou cévy více chráněné, tím je silnější jejich celistvost a struktura, která napomáhá ke zlepšení krevního oběhu v celém těle. Tím pádem se snižuje i riziko mrtvice či srdečních onemocnění.

Podporuje pevnost kostí

Bezinky mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které jsou známé nejen pro zmírnění bolestí kloubů, ale bobule podpoří pevnost kostí a vývoj nové kostní tkáně. Tím se snižuje riziko osteoporózy, která může způsobovat lámání kostí a těžká zdravotní postižení.

Kontroluje hladinu glukózy

Výzkumy prokázaly, že bezinkový extrakt je schopen stimulovat metabolismus glukózy, stejně jako sekreci inzulínu.

Přírodní diuretikum

Užíváte – li léky zvyšující močení, používejte bezinky s opatrností. Mají močopudné účinky.

Prevence rakoviny

Vysoký obsah antioxidantů v bezinkách může pomáhat proti tvorbě rakovinných buněk, inhibuje nástup nemoci

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button