Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Pryč s bolestí svalů, mykózou nehtů a modřinami! Poradíme vám jak

Nejedná se o žádný zázračný nápoj nebo superpotravinu. Postačí vám pouhá koupel se solí – ale ne tak ledajakou. Je to sůl, která se už po staletí používá k léčebným účelům.

Hlavní výhodou je, že takové sůl nestojí tisíce a seženete ji poměrně snadno. Kromě toho ji můžete použít i na zahrádce a v domácnosti.

Tato sůl získala svůj název podle jednoho z horských pramenů v Epsom v Anglii. Říká se jí proto epsomská sůl, neboli síran hořečnatý.

Účinky epsomské soli

Tato sůl má velmi silné detoxikační účinky a dokáže tak pročistit celé tělo. Snadno se vstřebává přes pokožku a má tak rychlý nástup působení.

Když se epsomská sůl přidá do vody, vzniká zvláštní chemická reakce zvaná reverzní osmóza, která uvolňuje prostor pro přijetí hořčíku a síry do těla.

Hořčík je velice důležitou látkou zajišťující více než 300 enzymatických procesů:

  • zmírňuje a potlačuje záněty
  • odstraňuje bolesti kloubů
  • zlepšuje nervové funkce
  • zvyšuje průtok krve a okysličení organismu

Pravidelné koupele vám pomohou

Pravidelná koupel vám pomůže zbavit se svalové bolesti a napětí, mykózy nehtů, dny nebo modřin. Dokonce může pomoci vyléčit i chronické onemocnění, záněty a detoxikovat organismus.

Pozor si ale dávejte, pokud jste těhotná, máte otevřené rány nebo trpíte srdečními potížemi. V takovém případě raději koupel s epsomskou solí konzultujte se svým lékařem.

Jak si připravit koupel

Na koupel si vyhraďte asi 40 minut. Vanu napusťte teplou vodou a přidejte potřebné množství epsomské soli dle návodu:

  • děti do 30 kg – 1/2 sklenice soli
  • lidé mezi 30 – 50 kg – 1 sklenice soli
  • lidé 50 – 75 kg – 1 a 1/2 sklenice soli
  • lidé mezi 75 – 100 kg – 2 sklenice soli
  • na každých dalších 25 kg váhy přidejte vždy půl sklenice soli navíc

Na posílení detoxikačních účinků můžete do vany přidat 1 dcl olivového oleje. Pomůže také přidat nastrouhaný zázvor nebo špetka chilli. Ty podpoří pocení a vyplavení toxinů. Během koupele nepoužívejte mýdlo ani sprchový gel, mohly by narušit proces detoxikace. Po koupeli si vyhraďte ještě alespoň půl hodiny k odpočinku. V případě léčby kloubů si však dopřejte i trochu pohybu, abyste zabránili tuhnutí kloubů.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button