Jídlo

RECEPT: Nápoj, který podpoří růst vašich svalů

Snažíte se cvičit a nabrat svalovou hmotu? Potřebujete dostatečný přísun bílkovin? Skvělou variantou po cvičení či jako snídaně jsou smoothie a různé nápoje, do kterých si přidáte ingredience podle svých preferencí. V dnešním článku si ukážeme recept na nápoj, který je bohatý na bílkoviny a další látky, kteří zvláště návštěvníci posiloven řádně ocení. 

Přírodní cestou

Zapomeňte při posilování na steroidy či nadměrnou konzumaci průmyslově vyráběných bílkovinných přípravků a zkuste jít v tomto směru přirozenou cestou. Pokud zvolíte správný životní styl a stravu, můžete si skvělou postavu vybudovat přirozeně za pomoci běžných zdrojů bílkovin. Navíc doma vyrobený nápoj na posílení svalů neobsahuje žádná barviva, konzervační látky, ochucovadla a další zbytečné látky, které vaše tělo nepotřebuje.

Produkce růstového hormonu

Tělo přirozeně produkuje růstový hormon s pomocí hypofýzy. Produkce tohoto přirozeně se vyskytujícího hormonu se snižuje se stářím, zvláště u mužů po čtyřicítce. Nízké hladiny růstového hormonu vedou k rychlejšímu stárnutí. Pokud tedy chcete, aby bylo vaše stárnutí pomalejší, měla by být hladina růstového hormonu stále udržována. Mezi znaky malé produkce růstového hormonu patří: snížená svalová hmotnost, zato zvýšený obsah tuku v těle, ztráta energie apod. Existují účinné přírodní způsoby, jak zvýšit produkci růstového hormonu v těle. Základem této změny je to, co jíte. Zaměřte se tedy na získávání specifických živin do vašeho těla každý den. Produkci růstového hormonu zvyšuje: protein, glutamin, L-arginin, cholin a niacin. Tyto látky byste si ve své stravě měli dopřávat a neměli byste na ně zapomínat.

Výživný shake/nápoj pro posílení svalů

V dnešním článku pro vás máme recept na shake, který obsahuje potraviny, které v sobě skrývají výše zmíněné látky a podpoří produkci růstového hormonu.

  • 3 syrová vejce
  • 3 lžíce organického proteinového prášku
  • 150 g jogurtu
  • 1 banán
  • 3 lžíce mandlového másla
  • 1 lžíce lněných či chia semínek
  • 1 lžička skořice

Všechny tyto ingredience vložte do mixéru a rozmixujte. Produkci růstového hormonu podpoříte pravidelnou konzumací tohoto nápoje, doplnit můžete i přísunem vitaminu D3.

Vejce: Přirozený zdroj bílkovin, aminokyselin a betakoretenu.

Organický proteinový prášek: Na trhu si vyberete z různých variant proteinů, ať už jsou živočišného či rostlinného původu. Dodávají vám extra bílkoviny, které potřebujete pro růst svalů.

Jogurt: Je skvělým způsobem, jak zvýšit přísun syrovátkových bílkovin, vápníku, popřípadě některých látek, které vám pomohou spalovat tuky.

Mandlové máslo: Je bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, draslíku, bílkovin a vitamínu E, také L-argininu. Pomáhá vám tedy i od nepříjemných křečí, jež někdy mohou cvičení doprovázet.

Semínka: Lněná semínka jsou skvělým zdrojem omega-3 kyselin a bojuje proti vzniku zánětů, pečuje i o váš trávicí trakt.

Banán: Dodává sacharidy, které vaše tělo potřebuje pro dostatek energie.

Skořice: Skořice obsahuje cholin a niacin, obě látky jsou důležité při budování svalů. Obsahuje také celou škálu minerálních látek a zahřívá vaše tělo, čímž pomáhá ke spalování tuků.

Důležité je, abyste si tento nápoj dopřávali pravidelně, nejlépe ráno a v odpoledních hodinách po dobu minimálně 3 měsíců. Nápoj si může obměňovat a ingredience do něj přidávat. Pro produkci růstového hormonu je velmi důležitý i dostatečný spánek a strava s nízkým obsahem cukrů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button