Dům a zahrada

STOP chloru v bazénech: známe lepší přírodnější způsoby

Během horkých letních dnů se každý rád osvěží v bazénu na své zahradě. Otázkou však také je, jak bazén zachovat čistý a bez mikrobů. Chlor je oblíbený dezinfekční prostředek na bazény, ale plno lidí má určité obavy, co se týče zdraví. A není se čemu divit – může totiž způsobovat nevolnost.

V tomto speciálu se dozvíte, že i přírodní prostředky mohou být stejně účinné a daleko bezpečnější.

Zde jsou některé ověřené alternativy bez chloru:

UV světlo

Voda prochází trubicí s vnitřním UV světlem. Světlo poté zabíjí patogeny a zachycuje je ve filtračním mechanismu.

Křemelina do DE filtrů

Křemelinu jednoduše nasypete do filtru tak, abyste vyplnili malé otvory, díky čemuž bude filtr lépe fungovat i na zachycení menších nečistot. Filtry bazénu obvykle pohlcují větší částice, ale DE si poradí i s drobnějšími nečistotami.

Polyhexamethylen biguanid (PHMB)

Používá bezpečné postupy, které ničí patogeny ve vodě. Napadá buněčné stěny a způsobí jejich prasknutí. Pak je obalí do gelové struktury, a když jsou částice těžké, potopí se a odfiltrují.

Jedná se o jeden z dražších prostředků k čištění bazénu, ale také velmi efektivní.

Peroxid vodíku

Pouhý šálek peroxidu na sto litrů vody, pomáhá udržet bakterie na uzdě. Budete potřebovat 35% peroxid.

Slaná voda

Bazény se slanou vodou využívají vlastnosti soli, podobně jako moře. I když sůl nemusí udržovat váš bazén zcela bez choroboplodných zárodků, do značné míry výskyt bakterií jistě omezuje. Slaná voda je navíc vhodná pro ekzematiky.

Prevence, kterou učiníte vy sami – sprchování před plaváním

Abyste zabránili šíření bakterií v bazénu, nejprve se osprchujte. Pomůže vám to se zbavit mastnoty na pokožce, odumřelých kožních buněk a dalších bakterií.

Nyní již víte, jak se v létě koupat na zahradě a být v pohodě i bez dráždivých chemických prostředků. Tyto inovativní techniky ocení zejména rodiny s malými dětmi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button