Nezařazené

Víte, jaké výhody přináší spaní s vaším psem?

Psi spánek milují, tak proč toho nevyužít? Přitulit se k pejskovi jako k plyšákovi, je velice příjemné a jistě si tenhle styl spaní zamilují hlavně děti! Pokud nemají alergii na chloupky a vám nebudou vadit ani v posteli, pak to má své výhody. Čtěte dále…

Pejsek ocení vaší blízkost a navíc uvolňuje oxytocin

Hormon oxytocin se uvolňuje během interakce mezi člověkem a psem. Stačí, když pejska hladíte a hezky na něj mluvíte. Když k tomu navíc přidáte i společné spaní, máte těchto kladů hned několik.

Objímání poskytuje silnou úlevu od stresu a je také vypozorováno, že to samé, co se děje s vámi, se odehrává i uvnitř vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Ochranitelský pud

Pejsek spící u vašich nohou má své opodstatnění. Někomu přináší pocit, že není sám a navíc zmírňuje úzkosti a deprese. Kromě toho, že psi pomáhají s duševním zdravím, dodávají lidem také společenskost, pohyb a smysl pro povinnost. Pejsek je tak vhodný k dětem, protože se o něj učí správně pečovat. Psi vám také pomáhají překonat stavy marnosti a naopak myslet pozitivněji.

Sálá z něj teplo

Nic není krásnějšího, než hladit hebký kožíšek vašeho pejska. Zejména v zimě můžete na noc stáhnout topení a nepřetápět. Pejsek vám vytvoří v peřině nádherné teplo. Teplota těla u psů je navíc prokazatelně vyšší, než u lidí, tudíž skvěle zahřeje. Lépe, než teplá voda v termoforu.

Bojuje proti nespavosti

Někteří lékaři odrazují od spaní se psem. Pes vás v noci může několikrát probudit, zvláště poté, když stačí jeho sebemenší pohyb a vy jste vzhůru.

Nicméně existují spíše důkazy o tom, že je tomu obráceně. Člověk se psem usne mnohem dříve a nehlásí, že by se v noci kvůli němu nevyspal. Zvažte sami pro a proti…ale jedno je jisté, hluboké a pravidelné nádechy psa jsou uklidňující. Povzbuzují ke spánku, jelikož i vy se budete cítit jako při relaxaci.

Posiluje pouto

Pejsek je od pradávna chápán jako vůdce smečky a to samé očekává i od vás. Jíst i spát s vámi. Roste tím důvěra a loajalita.

Kdo si tedy pořídí pejska a bude s ním spát, nebude mít zřejmě tak často depresi a trpět nespavostí. Je to úžasný pocit!

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button