Nezařazené

7 příznaků rakoviny plic, kterým byste měli věnovat pozornost

Kontinuální bolest hlavy

V případě, že rakovina plic expanduje až do mozku, může pacient trpět i častými a dlouhotrvajícími bolestmi hlavy. Každopádně ne každá bolest hlavy souvisí s metastázemi mozku. Stává se, že nádor na plicích vytváří přílišný tlak na žíly a tepny, které dopravují krev z horní části srdce.

Bolest kostí

Časté a silné bolesti kostí mohou signalizovat onemocnění jakékoliv části těla, i onemocnění plic.

Ztráta váhy

Úbytek váhy je jedním ze symptomů, který může doprovázet rakovinová onemocnění. Často bývá způsoben nechutenstvím nebo nevolností, která je k rakovině přidružena. I ztráta části tělesné váhy může být ukazatelem rakoviny plic.

Nejčastější příčiny rakoviny plic

Karcinom se rozvíjí v důsledku poškození DNA. K tomu může docházet z několika důvodů. Mezi ně patří kouření cigaret. Cigaretový kouř obsahuje více než 60 známých karcinogenů. U nekuřáků může být příčinou vzniku rakoviny plic pasivní kouření, tzv. vdechování kouře vznikajícího při kouření jiných osob. Dalším důvodem může být práce s azbestem, který způsobuje řadu onemocnění plic. Mezi další příčiny patří znečištění vzduchu, dědičnost a virová onemocnění.

kk

Znečištění vzduchu

Podle výzkumů Světové zdravotnické organizace způsobilo znečištění ovzduší v roce 2010 po celém světě na 223 tisíc úmrtí na rakovinu plic. Přesto je znečištění ovzduší stále malým rizikem vzniku karcinomu plic. Jemné částice a sulfátové aerosoly z výfukových plynů jsou spojeny se zvýšeným rizikem, ale nejsou považovány za riziko hlavní.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Předchozí stránka 1 2
Štítky

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button