Prevence

8 toxických produktů, které denně používáte a přitom je nepotřebujete

Lidstvo produkuje velké množství obalů, plastů a další zbytečností, které ve skutečnosti nepotřebuje a odpadky zahlcuje celou planetu. Možná tato informace nikoho moc nevzruší, ovšem víte, že plno těchto věcí ohrožují i vaše zdraví? Ne? Tak se pojďme podívat, co dostává do našeho těla toxiny.

PVC

PVC je nejhorším možným plastem pro životní prostředí? Jeho používání je dokonce v některých zemích zakázáno. A kde PVC najdete? Z toho materiálu se běžně vyrábějí lina, hračky a součásti věcí pro běžné používání. Tyto produkty uvolňují ftaláty a nezdravé kovy do ovzduší a vy je poté vdechujete. Pokud je to tedy možné, výrobkům z PVC se vyhněte, nebo alespoň čtěte příbalové informace, které vám řeknou, jak se k těmto výrobkům chovat.

Vonné produkty

Vonné výrobky plné chemických látek má v autě nebo doma snad každý. Osvěžovač vzduchu nebo parfém vyvolává u některých dýchací potíže, které můžou vyvrcholit až astmatem. Některé škodlivé vůně dokonce uvolňují látku, která zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Pokud ale máte vůně natolik rádi, že se bez nich nemůžete obejít, používejte ty přírodní, například esenciální oleje.

Konzervy

Plechový obal obsahuje tzv. BPA, neboli Bisfenol A. Odborníci se domnívají, že pokud bude člověk často vystavován BPA, vystavuje se většímu riziku vzniku rakoviny, obezity, srdečních chorob a depresí, především u dívek. Naštěstí v dnešní době už většina výrobců od BPA opustila. Ovšem mnozí si zvolili BPS, který je takovým bratrancem BPA, což znamená, že může vyvolat podobné reakce. Proto vám doporučujeme číst obaly a nebo potraviny nakupovat vždy čerstvé, mražené a nebo sušené.

Čističe

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč utíráme zašpiněné povrchy trouby, podlahy a desek toxickým „čističem“? Některé čističe totiž obsahují látky, které jsou schopné velmi snadno popálit kůži a oči a způsobit dýchací potíže. Čtěte tedy pozorně příbalové informace a odstraňte všechny tyto toxiny z dosahu dětí. Úplně nejlepší je, když zvolíte čištiče přírodní.

Pesticidy

Pesticidů existuje velká škála, ovšem všechny mají něco společného, jsou pro náš organismus nesmírně jedovaté. Už jen to, že jsou vyrobeny k hubení, není příznivé. Pokud jsou jimi ošetřeny potraviny, je velmi obtížné se všech pesticidů při následné konzumaci zbavit. Když si takto znečištěnou potravinu koupíme, pesticidy náhle postihnou celou naší domácnost. Dostanou se do ploch, které přišly s potravinou do styku, ale i do vzduchu. Pokud je to možné, vyberte si potraviny od pěstitelů, které tyto hubidla nepoužívají a sami při pěstování volte netoxický přírodní způsob hubení škůdců.

Balená voda

Podle nejnovějších statik, jen v lidé v Americe koupí půl miliardy láhví vod za týden. Většina z nás kupuje balenou vodu proto, aby se vyhnula příjmu jakýchkoliv nečistot při pití vody z kohoutku. Ovšem je toto správná myšlenka? Balená voda je totiž ta samá, jako voda z kohoutku, ovšem jen je drahá. Od výroby až po likvidaci se vyrobí velké množství odpadů a plasty vodu ještě více znečistí. Investujte proto do nerezové láhve s vodním filtrem a mějte jistotu, že vaše voda není toxická.

Rtěnka

Asi budete šokováni, ale olovo, známý nebezpečný prvek, se často nachází právě u rtěnek. Nedávná studie testovala 400 rtěnek a zjistila, že malé množství olova se nachází v každé. Ovšem bezpečná hladina olova neexistuje a obzvláště by se mu měly vyhnout těhotné ženy a děti. Olovo totiž dokáže narušit normální vývoj mozku.

Triclosan

Triclosan je nebezpečná antibakteriální látka, která se nachází v mýdle, zubní pastě, usní vodě a deodorantech. Nedávná studie zjistila, že tato látka má neblahý vliv na lidský imunitní systém a zapříčiňuje vznik různých alergií. Proto čtěte etikety a snažte se této látce vyvarovat.

Toxinů je kolem nás více, než dost. Zbavte se proto těchto toxických látek a neničte zbytečně své tělo.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button