Prevence

Co kromě zraku podpoří mrkev

Zdravotní přínosy mrkve zahrnují snížení hladiny cholesterolu, prevenci infarktu, zlepšení zdraví, snížení některých projevů předčasného stárnutí. Mrkev má schopnost zvýšit zdraví pokožky, posílit imunitní systém, zlepšit trávení, podpořit kardiovaskulární zdraví a pomoci při detoxikaci organismu.

Kardiovaskulární zdraví

Vysoký cholesterol je hlavním faktorem onemocnění srdce. Vzhledem k tomu, že pravidelná konzumace mrkve může přispívat ke snížení hladiny cholesterolu, může také zabránit různým srdečným potížím.

Krevní tlak

Mrkev je bohatým zdrojem draslíku, který pomáhá uvolňovat napětí v cévách, čím se zvyšuje průtok krve a zlepšuje se celkově její oběh a tudíž funkce všech orgánů v našem těle.

Vysoký krevní tlak je též spojován s aterosklerózou, mrtvicí či srdečním infarktem.

Posílení imunity

Mrkev obsahuje celou řadu antiseptických a antibakteriálních látek, které pomáhají podporovat imunitní systém. Vitamín C stimuluje činnost bílých krvinek.

Podpora trávení

Mrkev obsahuje vlákninu, která je jedním z důležitých činitelů při podpoře dobrého trávení, stimulaci peristaltiky střev a sekreci žaludečních šťav. Snižuje výskyt závažných zdravotních potíží, jako je zácpa, a chrání tlusté střevo a žaludek před celou řadou závažných onemocnění, kromě jiného i proti kolorektálnímu karcinomu.

Makulární degenerace

Jedná se o časté oční onemocnění u starších osob, které poškozuje funkci makuly. Při příjmu většího množství beta karotenu může dojít ke snížení rizika poškození.

Zdraví ústní dutiny

Mrkev stimuluje dásně a podporuje tvorbu slin, jež pomáhají v boji proti bakteriím v dutině ústní.

Diabetes

Mrkev pomáhá regulovat krevní cukr.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button