Zdraví

Lahodná levandulová limonáda pomůže proti insomnii i stresu

Levandule je velmi populární pro svou příjemnou a uklidňující vůni. Nicméně tato rostlina není vychvalována jen kvůli své vůni, ale také díky nesčetně zdravotním benefitům, které nemůže poskytnou ani moderní medicína.

Není divu, že tento úžasný magický dar přírody ustál zub času. Po staletí byla levandule používaná pro zlepšení cirkulace krve, léčbu insomnie, úlevu od stresu, a od bolesti hlavy.

Levandule proti depresi, stresu a úzkosti

Existuje důvod, proč se levandule tak hojně používá v koupelových solích, svíčkách, krémech a v masážních olejích. Nejen že je vůně této rostliny relaxační, ale je také vědecky dokázané, že snižuje úzkost a zpomaluje srdeční tep. Mnoho nemocnic si dokonce osvojilo levandulovou vůni jako prostředek, jak zklidnit pacienty před operací a aby zajistili, že se pacient bude následně lépe hojit, protože nebude vystresovaný.

Z lékařského hlediska bylo dokázané, že levandulový olej snižuje deprese, bolesti hlavy, a uvolňuje nosní dutiny, díky čemuž pomáhá od bolesti a kocovin.

Levandule pro zdravé srdce a krevní oběh

Levandule snižuje zvýšený krevní tlak a zlepšuje proudění krve, díky čemuž je skvělou volbou pro léčbu vysokého tlaku.

Také zvyšuje hladiny okysličení v krvi. Mnoho studií dokázalo, že tento účinek snižuje riziko srdečních příhod a aterosklerózy (kornatění tepen), které jsou často spojované se špatnou cirkulací krve.

Levandule na trávení

Tato krásná fialové rostlinka pomáhá stimulovat pohyb střev a produkci žluči a žaludečních šťáv. To pomáhá léčit příznačné bolesti žaludku, zácpu a zvracení.

Levandule pro kognitivní funkci

Studie prokázaly, že při psaní testů levandulový olej snižuje mentální stres a úzkost a zvyšuje kognitivní funkci. Tudíž pokud si chcete zajistit cestu k úspěchu, použijte před testem levandulový olej, abyste co nejvíce zvýšili své šance na úspěch.

Levandule proti insomnii

Levandule je ideální pro lidi, kteří mají obtíže s usínáním nebo spánkem samotným. Užívá se často jako lék na insomnii, protože odstraňuje nervové vyčerpání a neklid, a zároveň prodlužuje délku spánku a jeho kvalitu. Studie prokázaly, že pacienti trpící insomnií byli schopní lépe spát po použití levandulového oleje ať už byl polknut, nakapán na polštář, nebo přidán do difuzéru.

Antibakteriální, antimikrobiální a proti plísňová užití

Pravidelné užívání levandulového oleje zvyšuje tělesnou odolnost vůči množství nemocí. Levandule má antibakteriální a protivirové vlastnosti, díky kterým bude posílená schopnost obrany těla.

Levandulová limonáda

Množství: 8-10 sklenic

Čas přípravy: 8 minut

Doba chlazení: 1 hodina (přibližně)

Co budete potřebovat

  • 1 hrnek tepelně neupravovaného (raw) medu
  • 12 hrnků vody
  • 1 kapka levandulového esenciálního oleje
  • Šťáva z 6 citrónů
  • Snítky levandule na ozdobu

Postup:

Všechny ingredience přidejte do džbánu. Podle chuti můžete přidat více některé z ingrediencí. Přidejte kostky ledu a nechte vychladit cca na hodinku. Pořádně zamíchejte a můžete podávat, dobrou chuť!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button