Jídlo

Poznejte léčivé schopnosti okurky

Několik nedávných studií se zaměřilo na známou zelenou zeleninu, okurku. Jejich výzkum ukázal, že látky obsažené v okurce mohou být velmi užitečné při boji proti různým druhům rakoviny. Okurka také dokáže zlepšit stav vašich vlasů a pleti, pomůže odplavit toxiny z těla a hydratovat ho. Jediné, co musíte udělat, je zařadit tuto potravinu do vašeho jídelníčku. Pojďme se ale na jednotlivé zdravotní přínosy podívat podrobněji.

Eliminuje toxiny a hydratuje tělo

Jak asi už víte, okurka je z 95 % složena z vody. Dodává do těla tedy vysoké množství tekutin. Také je bohatá na mnoho vitamínů, například na vitamín C, který je uložený ve slupce. A to je důvod, proč většina odborníků doporučuje jíst okurku i s její kůrou. Ovšem takto ji konzumujte pouze v případě, že je okurka v bio kvalitě a bez postřiků.

Zlepšuje trávení a podporuje spalování tuků

Každodenní konzumací této zeleniny se zlepší váš celkový zdravotní stav. Okurka bohatá na vodu a vlákninu pomáhá při čistění trávicího systému, především střev a tím pádem vede i ke snížení celkové hmotnosti.

Obsahuje vysoké množství vitamínu B

Jedna z nejhodnotnějších výhod okurky je ta, že obsahuje velké množství vitamínu B. Tento vitamín potřebuje vaše tělo každý den. Vitamín B podporuje správnou funkci štítné žlázy, odbourává cukry a tuky v krvi a zlepšuje stav pleti.

Zabraňuje vzniku různých onemocnění

Svým složením okurka může pomoci zabránit rozvoji několika druhů chorob, včetně rakoviny. Okurka také podporuje léčbu cukrovky, jelikož šťáva z okurky pomáhá ke správné funkci slinivky břišní, tedy vytvářet inzulín. Také udržuje správný krevní tlak a potřebnou hladinu cholesterolu v krvi.

Zlepšuje vzhled vlasů a pleti

Tato zelenina zastává hlavní roli v prevenci a léčbě podrážděné a spálené kůže. Pokud trpíte nějakou formou zánětu, zkuste si na postižené místo dát oloupané kusy okurky. Její protizánětlivé vlastnosti vám pomůžou zmenšit problémy.

Vysoký obsah křemíku a síry zase podporuje růst vlasů. A pokud chcete mít svou pokožku bezchybně čistou, aplikujte si její slupky na pleť a nechte pár minut působit.

Asi málokdo z vás tušil, že okurka umí být skvělým pomocníkem při tolika zdravotních problémech. Přidejte okurku do salátů a pozorujte pozitivní zdravotní změny i na sobě.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button