Přírodní antibiotika, která pomohou v boji s infekcemi
Pomozte svému tělu přírodní cestou a dopřejte mu antibiotické účinky, které nám nabízí běžně dostupné potraviny. Braňte se preventivně před infekcí zázvorem, česnekem či cibulí a podpořte boj s infekcí s pomocí ingrediencí, o kterých se zmíníme v dnešním článku.
Zázvor preventivně
I když je to stále opakovaná pravda, lidé často na zázvor zapomínají. Dopřávejte si během zimních měsíců zázvor preventivně v podobě zázvorového čaje, limonády či jako přísada do vašich smoothie. Zázvor preventivně chrání před nachlazením a chřipkou a pomáhá vás také z těchto onemocnění dostat. Zázvor také zrychluje metabolismus, zahřívá a podporuje pocení. Působí také proti nevolnostem a uklidňuje žaludek. Podporuje také spalování tuků a je vhodného ho užívat při redukčních dietách.
Zachrání vás česnek a cibule
Zaručeným pomocníkem proti infekcím je česnek. Ten má silné antibiotické a antivirové účinky. Preventivní užívání česneku vás chrání před mnoha chorobami. Pokud máte citlivější žaludek či jste po česneku lidově nafouknutí, vyměňte ho za cibuli, která zmírňuje bolest, pomáhá při horečkách a má blahodárné vlivy na organismus. I když jsou tyto dvě potraviny notoricky známé, jsou opravdu zdravé a jejich účinky bychom neměli podceňovat.
Skořice
Pořiďte si domů také skořicový esenciální olej, který má antimikrobiální účinky. Skořice není jen voňavé koření, ale také lék, který pomáhá při boji proti bakteriím a plísním. Skvěle funguje v kombinaci s medem a chrání před chřipkou i nachlazením. Podobně jako zázvor má skořice zahřívací účinky a pomáhá i při hubnutí přebytečných kil.
Jablečný ocet
Při nachlazení a bolestech krku pomůže také jablečný ocet obsahující kyselinu jablečnou. Ta chrání organismus a pomůže s bacily, které se usazují ve vašem krku.
Med manuka
Manuka med je finančně celkem náročná záležitost, která v sobě však ukrývá mnoho jedinečných látek působících na náš organismus. Manukový med pochází z Nového Zélandu. Jedná se o absolutně přírodní med z nektaru květů keřů Manuky. Manuka med má zajímavé účinky na vaší zdraví a pomáhá v boji proti mnoha patogenům. Může se chlubit antibakteriálními, protizánětlivými a antioxidačními účinky.
Echinacea
Echinacea známá také jako třapatka nachová, je rostlina, která je svým původem ze Severní Ameriky. Dnes slouží i našemu zdraví jako posilovač imunitního systému, přírodní antibiotikum se silnými antibakteriálními účinky a také jako přírodní antivirotikum. Pomůže při chřipce, nachlazení a čistí také krev. Užívat ji můžete ve formě čajů či sirupů. Dopřejte si ji preventivně klidně v kombinaci s jinými bylinami. Pokud máte echinaceu na své zahrádce, sbírejte z ní listy i květ, z kořene si můžete připravit tinkturu.
Eukaplytus
Trápí-li vás zánět dýchacích cest či jiné problémy s dýcháním, nakapejte si esenciální olej z eukalyptu do své aromalampy. Eukalyptový esenciální olej má silné antiseptické účinky a často je používán jako přírodní antibiotikum. Nejenže eukalyptus krásně voní, ale léčí dýchací ústrojí, především díky obsahu eukalyptolu nacházející se v listech. Přípravky s obsahem eukalyptu využijete při léčbě zánětu průdušek, nachlazení, při kašli či zánětu vedlejších nosních dutin.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos