Přírodní léčbaRady a tipyRecepty

Rebarbora: připravte si letní chutney a dočtěte se o jejím zdravotním přínosu

Chcete mít zářivou pokožku a silnější kosti? To je jen malý výčet zdravotních výhod rebarbory. Stačí utrhnout pár stonků a připravit si z nich něco lahodného. I malé množství rebarbory ve stravě zlepšuje hladinu cholesterolu.

Jedlé stonky, známé svým tmavě červeným odstínem a kyselou chutí, jsou při vaření často slazeny cukrem a vytvářejí sympatičtější chuť s konzistencí podobnou celeru.

Dodává jedinečnou chuť slaným pokrmům. Výborně se hodí do lehkých salátů.

Skvělé je také rebarborové chutney – jedná se o skvělý způsob, jak využít rebarboru, než začne vadnout. Vhoďte stonky do kuchyňského robotu a přidejte pomeranč, ocet, hnědý cukr, zázvor, skořici a datle.

Posiluje kosti

Stonky rebarbory jsou bohaté na vitamín K – klíčovou živinu pro zlepšení hustoty kostí a snížení rizika zlomenin.

Chrání před volnými radikály

Rebarbora má antioxidační zásobárnu větší, než třeba kapusta. To znamená, že rovněž chrání před škodlivými volnými radikály, které mohou vést k chronickým onemocněním.

Díky nim také budete vypadat mladší! Živiny totiž podporují produkci kolagenu pro pevnější a jasnější pokožku.

Bojuje proti zánětu

Stonky rebarbory obsahují antokyany – sloučeninu, která jí dodává sytě červenou barvu. Konzumace potravin bohatých na antokyany byla spojena s menším zánětem a větší ochranou proti cukrovce.

Zlepšuje zdraví jater

Užívání extraktu z rebarbory je spojeno s podporou zdraví jater u lidí, kteří nadměrně pijí alkohol.

Zvyšuje zdraví srdce

Antokyany mohou posílit zdraví srdce snížením zánětu a prevencí aterosklerózy (zúžení a ztvrdnutí krevních cév).

Chrání před rakovinou

Antioxidanty pomáhají opravit buňky před poškozením volnými radikály, které mohou vést k rakovině. Přidejte rebarboru na seznam svých superpotravin, které si můžete sami vypěstovat!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button