HubnutíJídloKrásaPrevence

Proč před spaním nejíst? Teď o svátcích by to mohl být problém

Vánoce jsou svátky, kdy téměř každý z nás přibere kilo až dvě. Nicméně najíst se na noc vůbec nebude dobré. Proč? Naopak to oddálí váš spánek. Žaludek totiž začne pracovat a naruší tak přirozené spánkové cykly.

Trávení je přes noc navíc neefektivní, takže budete současně i tloustnout.

Myslíte si, že do toho spadá třeba jen mlsání kolem půlnoci?

Ona i pozdní večeře po 20. hodině není vůbec nic zdravého. Pokud se chystáte něco zobnout, rozhodně nesahejte po cukrech, sytém a tučném jídlu. Brambůrky tak zcela jistě nepřipadají v úvahu! Podporujete tím i bezmyšlenkovité přejídání.

V noci je lidské tělo předurčeno ke spánku

Tím bychom se měli řídit. Přerušovaný spánek je hlavním zdrojem pro nabírání na váze. A nedostatek spánku podporuje záchvatovité přejídání. Lidé, kteří jedí později večer, mají tendenci mít horší kvalitu spánku.

Nedostatek spánku je pak také dáván do souvislosti s abnormálními tělesnými rytmy. Jste unavení, nemáte chuť se hýbat, jste depresivní a podráždění.

Když sáhnete po nějakém večerním jídlu, tak to zase není takový prohřešek, když si dáte potraviny bohaté na hořčík. Jedná se např. o špenát nebo dýňová semínka, která naopak kvalitní a hluboký spánek podporují. Jen je potřeba je sníst dvě hodiny předtím, než jdete spát.

Jak si zaručit lepší spánek?

Možná vás napadlo vypít šálek bylinkového čaje před spaním. Usrkávání teplého čaje z heřmánku nebo levandule uvolňuje stres. Vy se tak v noci nepřevalujete a vstáváte odpočatější.

Nezapomeňte také vypnout veškeré elektronické zařízení před spaním. Ať už se jedná o televizi nebo dívání se do mobilního telefonu. Čtení dobré knížky je na místě, podpoří spánek.

A ráno snídejte. Když tak neučiníte, máte po obědě brzo hlad a potom se přejídáte až do večera.

Jezte svačiny. Vybírejte si čerstvé ovoce, zeleninu, bílkoviny, vlákninu a nízkotučné mléčné výrobky.

Zdravé trávení a metabolismus jde ruku v ruce i s vaším elánem a rozpoložením.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button